Projekty

SPEŁNIJ SWÓJ AMERICAN DREAM Z AHE W ŁODZI

Program Go2USA po raz drugi we współpracy z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi zorganizował dla studentów 3-miesięczny pobyt w USA. Na czas wyjazdu organizatorzy zapewniają studentom pracę oraz zakwaterowanie w jednym ze stanów. Podczas pobytu podszlifujesz swój język oraz zawrzesz międzynarodowe przyjaźnie na lata!

ŚWIĘTY MIKOŁAJ KOLEJNY RAZ WYLĄDOWAŁ NA LOTNISKU

Dzięki współpracy z naszym partnerem technologicznym – Portem Lotniczym Łódź nasi studenci znów mogli uczestniczyć w akcji charytatywnej mającej na celu obdarowanie prezentami dzieci z domów dziecka, podczas której zdobywali bezcenne dziennikarskie doświadczenie. Przyszli dziennikarze przeprowadzali wywiady, pracowali z kamerą i montowali filmy. Relacja z całego wydarzenia dostępna jest w social mediach Akademii.

SAMOLOTEM TAM I Z POWROTEM

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi dzięki współpracy z Portem Lotniczym Łódź po raz kolejny zorganizowała konkurs, w którym nagrodą był bilet w dwie strony do jednego z wybranych miejsc na świecie. Tym razem była to malownicza stolica mody – Mediolan. Zabawa polegała na wytypowaniu pod postem konkursowym numeru, pod którym może znajdować się wygrana. Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, by nie przegapić kolejnych konkursów. – proszę o dodanie info o 2 pozostałych konkursach dot. nowych połączeń: Alicante i Bruksela.

WSPARCIE JEST KLUCZOWE

Studenci Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi mogą liczyć na duże wsparcie ze strony uczelni, jak i partnerów technologicznych. Studenci tańca – dzięki firmie IgoArt – mieli przyjemność wystąpić na finałowej gali konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego… ale to nie wszystko! AHE docenia również naturalny blask i piękno swoich studentek. Dwie z naszych dziewcząt wzięły udział w gali finałowej Miss Polonia Województwa Łódzkiego, a jedna z nich otrzymała tytuł Miss Publiczności! O uczestniczkach konkursu oraz występujących tancerzach możemy przeczytać w „Expressie Ilustrowanym”. Teatr Muzyczny w Łodzi również zapewnia studentom możliwość wystąpień i dalszego rozwoju. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej dzięki wsparciu Portu Lotniczego Łódź mieli przyjemność zaznać prawdziwej pracy dziennikarskiej – przeprowadzania wywiadów, pracy z kamerą i montowania filmów podczas odwiedzin Świętego Mikołaja na lotnisku. Przyszli dziennikarze mieli też możliwość spotkania się podczas zgrupowania w Uniejowie z zawodnikami żużlowymi H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Przeprowadzali wywiady z zawodnikami i trenerami, obserwowali ich treningi oraz pracowali z kamerą. Graficy mogli pochwalić się swoimi pracami na wystawie w galerii AHE. Akademia nie zapomina także o finansowym wsparciu studentów poprzez stypendia socjalne i rektorskie.

AKADEMIA ON-LINE

20 października na terenie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się konferencja „Enter the game – kto gra w e-learning?”. Organizatorem wydarzenia był Polski Uniwersytet Wirtualny świętujący swoje 20-lecie działalności. Uczestniczący w debacie studenci poznali kulisy działania zdalnego nauczania, mogli zadawać pytania inspirującym osobom, takim jak: dr Marek Małolepszy, prof. PŁ; dr inż. Elżbieta Radaszewska; Wojciech Pander; dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska, prof. AHE. Podczas konferencji odbyła się interesująca dyskusja na temat wykorzystania gier komputerowych w nauce zdalnej, gamifikacji e-kursów, VR i AR, metodyki zdalnego nauczania oraz wymiana doświadczeń. Konferencja była skierowana głównie do osób nauczających poprzez świat wirtualny.

AKADEMIA GŁÓWNYM PARTNEREM BIZNES MIXERA 5.0

Wydarzenie Biznes Mikser 5.0 organizowane przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową – partnera technologicznego AHE – po raz piąty dało przedsiębiorcom możliwość zintegrowania się i wymiany doświadczeń. Głównym celem wydarzenia, odbywającego się w nowo otwartym hotelu Hampton by Hilton w Łodzi, było nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz tworzenie nowych inicjatyw w dalszym rozwoju swoich działalności. Spotkanie opierało się na „business speed dating”, podczas których przedsiębiorcy mogli porozmawiać o swoich potrzebach i planach oraz nawiązać znajomości. Dyrektor Biura Handlu Zagranicznego Romana Kłys-Rakowska w wywiadzie wyjawiła, że celem jej uczestnictwa była chęć poznania potrzeb i problemów, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy, oraz wspólne stawienie im czoła. Zdaniem prezesa Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej Kazimierza Karola Pruskiego Biznes Mikser jest impulsem do rozwoju przedsiębiorczości. W social mediach AHE dostępne są wywiady, w których goście, tacy jak Marek Zuber, Mateusz Stypułkowski i Magdalena Szewczyk, inspirująco odpowiadają na pytania Sandry Wysockiej – studentki dziennikarstwa oraz Moniki Ciupy – ambasadorki tego kierunku.

ROUTES EUROPE 2023

Od 9 do 11 maja w Łodzi odbywało się się prestiżowe wydarzenie branży lotniczej Routes Europe 2023, którego organizatorem był partner technologiczny AHE – Port Lotniczy w Łodzi. Do naszego miasta przyjechało ponad 1100 delegatów z Europy, USA, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin i Izraela. Reprezentanci lotnisk i linii lotniczych odwiedzali znane łódzkie lokalizacje. Jednym z głównych elementów targów było Forum Routes Europe 2023, czyli gala, która odbyła się w EC1. Po uroczystym wręczeniu nagród goście mogli obejrzeć spektakl „Przebudzenie” reż. Adam Kupaj, w którym brali udział między innymi studenci kierunku taniec Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a głównym choreografem był prodziekan Gintautas Potockas. W przedstawieniu brali udział także przedstawiciele Teatru Muzycznego w Łodzi, Muzeum Kinematografii, Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej.